top of page

Хебър тръгна подобаващо в плейофите

Шампионите на България от Хебър (Пазарджик) тръгнаха уверено в плейофите в първенството при мъжете - Супер Волей. Волейболистите на Камило Плачи се наложиха над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:14, 25:17) в първия двубой от 1/4-финалната серия, който се изигра в зала "Васил Левски".

Така пазарджиклии поведоха в серията и отбелязаха трета победа над съперника за сезона.

Втората среща помежду им ще се изиграе на 25 март (петък), в зала "Добротица" в Добрич.

"Тигрите" продължават повече от успешното си представяне, след като направиха страхотен редовен сезон, оставайки непобедени с пълен актив от 22 победи и 65 точки.

Стартов състав:

Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Иван Станев).

Добруджа: Явор Генов, Златко Кьосев, Светослав Арнаудов, Александър Кордев, Николай Манчев, Георги Михалев, Николай Тодоров - либеро (Калоян Канев, Самуил Василев).

Двата отбора тръгнаха равностойно, след което гостите от Добрич поведоха. "Тигрите" също демонстрираха волейболни аргументи, както винаги, и се доближиха на няколко пъти, но въпреки това не успяха да преодолеят съперника. До края състезателите на Лазар Лазаров останаха стабилни и затвориха гейма в своя полза след ас и атака на Златко Кьосев.

Мобилизирани, пазарджиклии започнаха ударно втората част (4:1). Добричлии обаче вкараха в действие атаката и началният удар и наваксаха изоставането си. След осмата точка волейболистите на Камило Плачи се откъснаха и не допуснаха повече грешки и останаха доминиращи. Гостите опитаха да наваксат, но това не се случи и Хебър изравни.

Хебърци бяха по-добрият отбор и в третия гейм. Въпреки напора на съперника отначало, домакините показаха воля и устойчивост и не допуснаха особена съпротива. Така шампионите поведоха в мача.

Решителната четвърта част стартира с равностойна игра на двата тима, но постепенно класата на "тигрите" си каза думата. В следващите минути те отново бяха пълен хегемон и не допуснаха обрати. Така Хебър взе водачеството в четвъртфиналната серия.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър с 21 точки (2 аса, 3 блокади), със 17 точки приключи Тодор Алексиев. По 13 точки добавиха Якопо Масари (1 ас, 1 блокада) и Виктор Йосифов (3 аса, 4 блокади). За Добруджа Златко Кьосев приключи с 19 точки (2 аса, 1 блокада).