top of page

Хебър с победен завършек в редовния сезон на елита

Пазарджиклии приключиха на трета позиция преди плейофите.

„Тигрите“ надиграха категорично като домакини Монтана с 3:0 (25:18, 25:21, 25:21 ) в мач от последния 22-ри кръг на efbet Супер Волей, който се игра в зала „Васил Левски“. С това те записаха 16-та победа, като с 6 загуби и 50 точки приключиха на трета позиция след края на редовния сезон.

Шампионите ще започнат защитата на титлата си в 1/4-финалните плейофи срещу 6-ия в подреждането Берое 2016 (Стара Загора). В серията се играе до две победи от три мача. Като по-предностоящ в класирането, тимът на Хебър е домакин в първия мач, който е насрочен за 4 април.

Цялата публика в залата стана на крака, за да поздрави Мартин Симеонов, който наблюдава мача от трибуните. В двубоя срещу Берое 2016 Симеонов получи контузия, при лошо приземяване след атака в края на третия гейм. Това го извади принудително от игра, като той се възстановява.

Добрата новина за Камило Плачи бе факта, че Трифон Лапков е на линия за мача, като той стартира като титуляр на поста диагонал. Якопо Масари също се завърна на полето, след като отсъстваше в предишния мач.

Тигрите доминираха почти изцяло в мача. Те стартираха ударно със 7:2 в първата част и показаха недвусмислено, че излизат за категорична победа. До края запазиха преднина и го затвориха с комфортна разлика.

Единствено във втората част гостите имаха минути на предимство. Те поведоха с 9:6, но това беше всичко. Хебър отново намери играта си и изравни при 12:12. Последва равностойност, която се запази до 20:20. Сервисът на Николай Николов донесе разликата, като след негово изпълнение на крайната линия домакините поведоха с 3 точки 23:20. Това бе преломен момент и Хебър спечели гейма за 2:0.

В третата част „тигрите“ бяха водещият тим през цялото време и спечелиха двубоя с чист успех.

За най-полезен играч MVP бе избран Трифон Лапков. Той стана и най-резултатен за победата, като завърши със 17 точки (4 блока).