top of page

Хебър с категорична победа над Марек

Шампионът Хебър се завърна на победния път, след чист успех у дома над Марек Юнион-Ивкони (Дупница).

Воденият от Камило Плачи тим се наложи над съперника с 3:0 (25:10, 25:14, 25:15) в мач от 16-и кръг, изигран в зала "Васил Левски". С това "тигрите" отново са в Топ 3 на елита, като заемат третата позиция с 11 победи, 5 загуби и 34 точки.

Шампионите бяха повече от категорични в този мач. Те не оставиха никакви шансове на гостуващия тим от Дупница, като доминираха изцяло и затвориха отделните части с голяма разлика. Победата бе факт за около 60 минути игра.

Домакините тръгнаха ударно на старта и поведоха с 9:2. До края на първия гейм те бяха пълен хегемон и оставиха противника на едва 10 точки. Идентично премина и вторият гейм. Пазарджиклии имаха пълен превес във всички елементи и закономерно увеличиха аванса си на 2:0.

Единствено в третата част имаше доза равностойност до 5:5. След това, "тигрите" отново натрупаха солидна разлика и до края не срещнаха проблеми за крайното 3:0.

Най-резултатен бе Николай Николов с 15 точки (4 блокади), с по 10 точки се отчетоха Якопо Масари (2 аса) и Джулио Саби (3 аса, 2 блокади).

В следващия 17-и кръг отборът на Хебър гостува на ЦСКА. Двубоят е на 27 февруари от 18:00 часа в столичната зала „Васил Симов“.