top of page

Хебър с 18-та победа, дебютант избран за MVP

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха 18-а победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Камило Плачи надигра Славия с 3:0 (25:15, 25:9, 25:17) в отложен мач от 14-и кръг от шампионата.

"Тигрите" продължават безупречното си представяне, като имат 53 точки в актива си (18 победи), "белите" са 12-и с 18 точки (6 победи, 12 загуби).

В двубоя взеха участие почти всички състезатели на пазарджишкия тим, като след първата част Камило Плачи даде почивка на основни играчи. Дебют отбеляза младия разпределител и юношески национал Рангел Витеков, който направи добър мач. Той сложи финалния акорд на срещата с ас.

В първите два гейма гостите от Пазарджик диктуваха положението и без проблем поведоха с 2:0 гейма.

В третия гейм домакините от Славия взеха лека преднина (4:1, 6:3), но състезателите на Камило Плачи бързо излязоха от ситуацията и затвориха чисто мача. Победата бе факт за 59 минути.

Най-резултатен бе Тодор Алексиев с 11 точки (1 ас), с 10 точки завърши Пламен Шекерджиев (2 блокади). За MVP на мача бе отличен дебютантът Рангел Витеков, който реализира последната точка в мача от ас. За Славия Васил Николов завърши с 11 точки (2 аса).