top of page

Хебър не успя да се справи с Берлин в Шампионска лига

Българският първенец Хебър (Пазарджик) не успя да се справи с немския шампион Берлин Рисайклинг Волейс в груповата фаза на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Камило Плачи тим отстъпи на съперника с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) в последното си домакинство от група В на надпреварата, изигран в зала "Васил Левски". "Тигрите" остават четвърти в класирането с 2 точки (5 поражения), Берлин е трети с 8 точки (3 победи, 2 загуби).

Последният мач от груповата фаза на Шампионската лига за пазарджиклии е на 25 януари (сряда), срещу Халкбанк (Анкара).

Селекционерът Камило Плачи даде шанс за изява на почти всички състезатели. Участие не взе наскоро възстановилият се от контузия Николай Николов.

Очакванията за пълна зала се оправдаха напълно - "тигрите" получиха страхотна подкрепа от феновете си във всеки момент от двубоя.

Двата отбора имаха равностойни моменти отначало, но впоследствие гостите успяваха да се откъснат и да не позволят противодействие. В първите две части берлинчани доминираха, както и в третия гейм. В последните минути обаче момчетата на Камило Плачи се мобилизираха и успяха да доближат съперника, но не бе достатъчно, за да се стигне до обрат.

Двата отбора тръгнаха равностойно в срещата (4:4), след което немският шампион взе водеща роля. Положението се запази до средата на гейма (14:11), постепенно преднината бе стопена, благодарение на блокадата и началния удар на пазарджиклии. Гостите обаче отново набраха инерция и отново оформиха преднина, която се запази до края. Така Берлин поведе в срещата.

Втората част тръгна идентично (3:3), след което състезателите на Седрик Енард се откъснаха в резултата. При 15:8 родните представители успяха да намалят значително дистанцията (15:12), но не успяха да преодолеят противника. Берлинчани продължиха да диктуват положението и спечелиха убедително гейма.

В третата част "тигрите" поведоха (3:1), след което немският шампион реализира четири поредни точки и взе водачеството. Играта отново продължи равностойно след 5:5, но гостите продължиха мобилизирано. В ключовите моменти пазарджиклии стопиха част от преднината, но не се случи обрат.

Виктор Йосифов реализира 7 точки (1 ас, 1 блокада). Тодор Алексиев и Якопо Масари приключиха с по 5 точки. За съперника Марек Шотола бе над всички с 20 точки (3 аса, 1 блокада). Антон Брееме се отчете с 13 точки (1 ас, 4 блокади), Тимоте Карле добави 12 точки (2 аса, 1 блокада).