top of page

Хебър на финал! Ще защитава титлата си срещу Нефтохимик

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) ще защитават титлата си в първенството при мъжете - efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим надигра категорично като гост Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:14, 25:15, 25:21) в третия мач от полуфиналната серия, изигран в зала "Младост" в Бургас.

Така "тигрите" спечелиха серията с 3:0 победи и на финала ще срещнат миналогодишния си съперник - Нефтохимик 2010 (Бургас). Тогава пазарджиклии вдигнаха трофея след три успеха във финалната серия.

Финалът ще е четвърти пореден за шампионите срещу бургаския клуб.

Дея спорт завършва на четвърто място в крайното класиране на елита.

Финалните двубои започват на 22 и 23 април (петък и събота), в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Третата и, евентуално, четвъртата среща ще се проведат на 26 и 27 април (вторник и сряда) в Бургас.

Стартов състав:

Дея спорт: Георги Братоев, Тодор Вълчев, Георги Петров, Денис Чавдаров, Стипе Перич, Димитър Маринков, Гейдж Уорсли - либеро (Борислав Николов, Леон Тончев);

Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Иван Станев, Дейвид Кръстев, Пламен Шекерджиев).

Двата отбора тръгнаха равностойно (6:6), след което шампионите набраха инерция и поведоха. Постепенно съперникът се доближи, оставайки само на точка, но родният първенец бързо излезе от ситуацията и остана доминиращ. Пазарджиклии се откъснаха и не допуснаха особена съпротива от домакините.

Втората част се разви идентично, като "тигрите" взеха превес от самото начало. До края те диктуваха положението изцяло, старши треньорът Камило Плачи даде шанс за изява и на разпределителя Иван Станев и диагонала Дейвид Кръстев. Авансът на Хебър се увеличи.