top of page

Хебър започна успешно защитата на титлата

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) стартираха успешно защитата на титлата в първенството при мъжете - efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим се наложи над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (21:25, 25:18, 26:24, 25:17) в първата финална среща, изиграна в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Утре (23 април) ще се проведе вторият мач между двата тима. Третата среща е на 26 април (вторник), в Бургас.

Двубоят се игра пред пълни трибуни, а море от жълто подкрепяше своите любимци.

Напрежението от големия залог пред родна публика повлия за трудния старт. "Тигрите" допуснаха много грешки в първата част - общо 13, докато гостите демонстрираха много събрана и премерена игра. Във втората част домакините подобриха показателите си в игра на всички елементи - особено в атака. Подобри се посрещането, блокадата също заработи.

В третата част двата отбора бяха равностойни, но в ключовите моменти гостите поведоха с 24:22. Характерът, волята за победа и опитът на Хебър бяха ключови за обрата. Брадли Гънтър се превърна в герой за Хебър - четири негови сервиса, последният от които ас, обърнаха нещата и "тигрите" излязоха напред в мача.

Решителният четвърти гейм бе изцяло под диктовката на хебърци, които поведоха в битката за трофея.

Стартов състав:

Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Дейвид Кръстев, Иван Станев, Николай Къртев);

Нефтохимик: Юлиус Фиркал, Николай Колев, Калоян Балабанов, Николай Учиков, Александър Туш, Николай Николов, Мартин Иванов - либеро (Любослав Телкийски).

Двубоят стартира ударно за Нефтохимик, който поведе със 7:0 след редица от грешки на домакините. Момчетата на Камило Плачи успяха да наваксат изоставането, оставайки само на две точки от съперника (8:10). И от двете страни на мрежата имаше непредизвикани грешки, но бургазлии отново оформиха преднина. "Тигрите" се мобилизираха и за пореден път наваксаха, като стигнаха до изравняване (15:15). Играта продължи точка за точка, но в ключовите моменти вицешампионите набраха инерция. Това накара Камило Плачи да направи редица смени, Нефтохимик обаче остана стабилен. Две грешки от атака на Якопо Масари сложиха край на срещата и гостите излязоха напред в резултата.

Във втората част пазарджиклии се отпуснаха и стартираха с добра разлика. Играта във всички елементи заработи, въпреки това бургазлии съумяха да намалят изоставането на точка (10:9). Хебърци продължиха мотивирано и не допуснаха да бъдат преодоляни, въпреки опитите на противника да го направи. "Тигрите" останаха стабилни и до края диктуваха положението, изравнявайки резултата на 1:1 гейма.

Волейболистите на гостуващия тим поведоха в третата част, но пазарджиклии набраха инерция и неутрализираха атаките им. Играта продължи равностойно, от щаба на домакините отново направиха няколко смени. Нефтохимик поведе с крехка преднина (19:17), но тя бе стопена веднага от шампионите. Интригата се запази жива и впоследствие, в ключовите моменти бургаският тим отново взе превес (24:22). Два сервиса на Брадли Гънтър затрудниха посрещането на Нефтохимик, последва изравняване. Канадецът се превърна в герой за тима - още два негови сервиса донесоха успех на домакините, като с последния отбеляза директна точка.

В решителната четвърта част Хебър отново доминираше от самото начало, подобно на втората. До края момчетата на Камило Плачи бяха пълен хегемон и се поздравиха с победата, повеждайки във финалната серия.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър с 23 точки (4 аса, 3 блокади), с 16 точки завърши Якопо Масари (1 ас, 1 блокада). За съперника Николай Учиков завърши с 14 точки (1 блоакда), с 10 точки приключи Юлиус Фиркал (2 аса).