top of page

Хебър експресно премина през Раковски за 21-ва победа в елита

Хебър (Пазарджик) победи като домакин Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:9, 25:15, 25:17) в мач от XXI кръг на Супер Волей при мъжете, който се игра в зала „Васил Левски“.

С това шампионите записаха 21-ва поредна победа в елита, като с 62 точки и само четири загубени гейма, са едноличен лидер във временното класиране, както и спечелиха предсрочно редовния сезон.

Тимът на Раковски отбеляза двадесето поражение, като с един успех и 4 точки е на последната шестнадесета позиция в подреждането.

Двубоят противопостави първият и последният в първенството. Разликата в класите бе голяма, което обуслови и липсата на интрига. Старши-треньорът Камило Плачи даде почивка на някои основни титуляри за този мач. Въпреки това останалите състезатели се справи отлично, като бяха повече от категорични в трите гейма. През цялото време пазарджиклии доминираха изцяло и затвориха мача за 55 минути.

Реализатор за Хебър бе Пламен Шекерджиев с 10 точки (1 ас, 2 блока). Дейвид Кръстев добави 8 точки (3 аса).

Дамян Огнянов стана най-резултатен за Раковски с 11 точки (1 ас, 2 блока).