top of page

Хебър в тройката на елита след успех в Добрич

Хебър (Пазарджик) надигра като гост Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (26:28, 23:25, 25:22, 25:18, 15:10) в мач от седми кръг на efbet Супер Волей, който се игра в зала „Добротица“ в Добрич.

С това шампионите записаха пета победа, като с една загуба и 14 точки заемат трета позиция във временното класиране. Тимът на Добруджа отбеляза седма поредна загуба и е в дъното на подреждането.

Домакините бяха близо да поднесат голямата изненада в този кръг. Те поведоха на шампионите с 2:0, имаха и предимство в третата част, но не успяха да затворят мача в три гейма.

От своя страна пазарджиклии оцеляха в трудно гостуване и преодоляха успешно тежки ситуации. Селекционерът Камило Плачи извъртя целия състав в търсене на оптималния вариант на игра.

След като губеха с 0:2, волейболистите на Хебър намериха сили за пълен обрат. Те намериха ритъма си, а опитът си каза думата. Промяната настъпи в третата част. Домакините диктуваха развоя до десета точка. След това пазарджиклии се отприщиха като направиха точкова серия и поведоха с 14:10. Това бе важен момен, който им даде импулс и увереност. Предимството им се запази и гостите спечелиха гейма, като се върнаха в мача.

Възходът им продължи в следващите части за пълен обрат. Добричлии се опитаха да се върнат в тайбрека, но бяха равностойни само до 7:7. След това шампионите показаха класата си и не им дадоха повече шансове, като изкозаха крайния успех с 3:2 след повече от два часа игра.

Реализатор за победата на Хебър бе Тодор Алексиев с 22 точки. Якопо Масари добави 17 точки за успеха ( 2 аса, 1 блок) .