top of page

Хебър безкомпромисен срещу Дея

Шампионът на България Хебър (Пазарджик) стартира отлично полуфиналните плейофи в първенството при мъжете - efbet Супер Волей. Волейболистите на Камило Плачи надиграха Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:14, 25:14, 26:24) в първата среща помежду им, изиграна в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Утре (14 април) е вторият двубой от серията. Третата среща е на 18 април (понеделник) в Бургас. Играе се до три победи от пет мача.

Стартов състав:

Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Теодор Салпаров - либеро (Пламен Шекерджиев, Мартин Симеонов);

Дея спорт: Георги Братоев, Тодор Вълчев, Георги Петров, Денис Чавдаров, Стипе Перич, Димитър Маринков, Гейдж Уорсли - либеро (Борислав Николов).

Хебър бе пълен хегемон в първата част на срещата, като имаше превес във всички елементи. Впоследствие воденият от Венцислав Симеонов тим вкара интрига, но не успя да разгърне възможностите си. Това се случи в третия гейм, в който успя да затрудни максимално първенеца на България, но мобилизацията и предприетите рокади от страна на селекционера Камило Плачи, бяха ключови за успеха на Хебър.

Домакините диктуваха положението изцяло, като единствено в началото на срещата съперникът успя да се доближи. "Тигрите" обаче бяха по-добри на всички елементи и се откъснаха със стабилна преднина, която им донесе спокойствие. В ключовите моменти бургазлии стопиха част от разликата, но не се случи нищо повече.

Във втората част гостите поеха инициативата от начало, но положението не се запази за дълго. Пазарджиклии се мобилизираха и постепенно успяха да изравнят (10:10 и 12:12) и да обърнат резултата (14:12). Впоследствие воденият от Камило Плачи тим не срещна повече проблеми и увеличи аванса си.

В третия гейм двата отбора бяха равностойни до десетата точка, но след това противникът набра инерция и оформи преднина, която достигна пет точки (17:12). Постепенно дистанцията бе скъсена, от щаба на Хебър направиха и смяна - Пламен Шекерджиев се появи на терена вместо Брадли Гънтър. В крайна сметка шампионите изравниха след серия от точки (20:20). На игралното поле се появи и Мартин Симеонов. Битката в следващите минути бе всяка топка и всяка точка, класният състав на Хебър стигна първи до гейм и мачбол, но изходът на срещата бе отложен. Дея запази интригата, не за дълго - домакините успяха да пречупят съпротивата и се поздравиха с успеха след 26:24 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Тодор Алексиев с 14 точки (2 блокади), с 13 точки завърши Якопо Масари (3 аса, 2 блокади). С по 10 точки завършиха Теодор Тодоров (2 аса, 3 блокади) и Брадли Гънтър (1 блокада). За съперника Георги Петров се отчете с 12 точки (1 ас).