top of page

Хебър безапелационен срещу Левски

Шампионът Хебър (Пазарджик) продължава страхотното си представяне в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим надигра като гост Левски София с 3:0 (25:23, 25:20, 25:22) в дербито на 18-и кръг на шампионата, изигран в зала "Левски София".

Така "тигрите" продължават да са безапелационен лидер в класирането, като имат 50 точки (17 победи). Левскарите са шести с 39 точки (12 победи, 6 загуби).

Двата отбора успяха да се сборят в първата част, но в ключовите моменти опитът на пазарджиклии оказа своето влияние и те наложиха волята си. Мобилизирани, състезателите на българския първенец диктуваха положението във втората част и лесно увеличиха аванса си. В третата част гостите отново бяха водещи, като надделяха с класа и характер.

Стартов състав:

Левски: Владимир Станков, Боян Йорданов, Гордан Люцканов, Владимир Гърков, Николай Захариев, Светослав Гоцев, Владислав Иванов - либеро (Венислав Антов, Симеон Николов, Александър Къндев);

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Теодор Салпаров - либеро (Дейвид Кръстев, Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев).

В този мач Камило Плачи не можа да разчита на разпределителя Иван Станев, който отсъства поради лека контузия. Той бе заместен в състава от 16-годишния юношески национал Рангел Витеков.

Срещата започна равностойно, точка за точка. Двата тима демонстрираха волейболни аргументи и се редуваха да вземат леко предимство. Играта бе равностойна, след което при 16:16 Левски поведе с две точки след блокада и ас на Владимир Станков. Хебър обаче бързо се върна в гейма, като направи точкова серия и не само изравни, а и поведе с 20:18 след добър сервис на Виктор Йосифов. Успешното изпълнение от крайната линия бе продължено от Гьорги Гьоргиев, а неговите съотборници дръпнаха с 23:20. Влизането на Венислав Антов бе успешен ход и "сините" намалиха до 23:24, но не можаха да направят нещо повече. Бърза атака през центъра на Теодор Тодоров сложи финалната точка и Хебър спечели първия гейм.

Във втората част Левски тръгна малко несигурно, а Хебър поведе с 5:1 след непредизвикани грешки на "сините". При 10:6 за Хебър треньорът Андрей Жеков потърси смяна на разпределителския пост и в игра се появи младият Симеон Николов. За Хебър на терена излезе Мартин Симеонов. Пазарджиклии направо сломи Левски, оформяйки солидна преднина - 19:10. Треньорът на Левски направи няколко смени, за да намери оптималния състав, но те не дадоха желания резултат. Доминацията на "тигрите" в този гейм бе пълна, влияние оказаха и непредизвиканите грешки на домакините. Хебър водеше 22:13, но намали драстично темпото и се отпусна, но въпреки това затвори гейма с убедителна преднина.

Възходящата линия на гостите продължи и в третата част, като момчетата на Камило Плачи бяха пълен хегемон. След 16:11 съперникът направи серия, като намали дистанцията, но не успя да преодолее "тигрите". Ситуацията се повтори още веднъж, но хебърци демонстрираха характер и удържаха темпото. Мачът завърши с грешка от сервис на Левски.

Канадският национал Брадли Гънтър бе над всички с 21 точки (2 аса, 5 блокади) и бе отличен за MVP на срещата. Якопо Масари приключи с 8 точки (1 блокада). За "сините" Венислав Антов завърши с 9 точки (1 ас). 8 точки добави Самуил Вълчинов.