top of page

Безпогрешен Хебър на полуфинал в Супер Волей

Шампионите на България от Хебър (Пазарджик) се класираха на полуфинали в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим надигра Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:19, 25:16, 25:18) във втория четвъртфинален сблъсък, изигран в зала "Добротица".

В първия двубой "тигрите" се наложиха над съперника с 3:1 гейма и с общ резултат 2:0 успеха отстраниха съперника.

Така на полуфиналите пазарджиклии ще се изправят срещу победителя от двойката Пирин (Разлог) - Дея спорт (Бургас). Втората среща помежду им е утре (26 март), в югозападния град.

Тимът на Добруджа 07 приключва по-нататъшно участие, като завършва на осмо място в крайното класиране.

Стартов състав:

Добруджа: Явор Генов, Златко Кьосев, Светослав Арнаудов, Александър Кордев, Николай Манчев, Георги Михалев, Николай Тодоров - либеро (Калоян Канев, Христо Енков, Самуил Василев)

Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев)

Двата отбора бяха равностойни до десетата точка, след което пазарджиклии поведоха. Домакините ги настигнаха и обърнаха в своя полза, но положението не се запази дълго. След 15-та точка обаче "тигрите" набраха инерция и оформиха повече от стабилна преднина. До края момчетата на Камило Плачи не допуснаха повече съпротива и излязоха напред в мача.

Воденият от Лазар Лазаров тим взе лека преднина, след което Хебър отново взе нещата в свои ръце. Играта на гостите на всички елементи вървеше чудесно, особено на блокада. Това затрудни противника и хебърци закономерно увеличиха аванса си.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на пазарджиклии, които отново бяха пълен хегемон. Така те подпечатаха билета си за полуфиналите.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър с 16 точки (3 аса), Якопо Масари се отчете с 13 точки (2 аса, 1 блокада). Виктор Йосифов добави 11 точки (1 ас, 7 блокади!). За съперника Георги Михалев се отчете с 12 точки (1 ас, 1 блокада).