top of page

Безкомпромисен Хебър повали Левски в три гейма

Шампионите поведоха с 1:0 победи в полуфиналната серия.

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха категорична победа на старта на полуфиналната серия с Левски София. Воденият от Камило Плачи тим надигра "сините" с 3:0 (25:23, 25:20, 25:21) в първия полуфинален сблъсък помежду им, който се игра в зала „Левски София“.

Втората среща между двата отбора е на 13 април (четвъртък), от 19:30 ч. в зала "Левски София". В серията се играе до три победи от пет мача.

Над 120 привърженици на Хебър бяха на трибуните в залата - както фенове от Пазарджик, както и такива, които работят в столицата. Лично кметът на Пазарджик Тодор Попов дойде да подкрепя волейболистите.

След две загуби от левскарите през сезона "тигрите" показаха качества и мощ в най-важния момент от първенството. Допълнителна мотивация им донесе и вярната им публика, която ги подкрепяше непрестанно през целия мач и повдигаше градуса на настроението с тъпани и звукови устройства.

Пазарджиклии имаха водеща роля през трите гейма и не оставиха шансове на противника с безкомпромисната си игра. Те бяха в пълен състав, което си оказа своето положително влияние. Италианският диагонал Джулио Саби бе титуляр за своя тим, като направи блестящо представяне.

Гостите направиха силно начало, като поведоха с 6:3, след тни поредни блокади. Сините се измъкнаха от трудния старт и изравниха резултата за 6:6. Двата отбора си разменяха лидерството, като имаше истинско единоборство и интересни разигравания.

„Тигрите" набраха инерция след 16-та точка, като отново си осигуриха превес, но столичани продължиха да им дишат във врата. Разликата се движеше в рамките на една-две точки, но Хебър показа повече устойчивост и успя да затвори в своя полза след грешка на Николай Захариев от сервис.

Шампионите дръпнаха с 4:1 във втория гейм, след което бяха настигнати от левскарите. В следващите минути имаше подобни ситуации, но гостите запазиха водачеството и поддържаха няколко точки аванс. До края момчетата на Камило Плачи останаха стабилни, не позволиха да бъдат застигнати и поведоха с 2:0 гейма в срещата.

Третата част тръгна равностойно. "сините" успяха да вземат крехко предимство и поведоха с 6:4. Серия от блокади на "тигрите" след деветата точка ги изведе напред, като успяха да останат мобилизирани и да не допуснат противника да ги натисне по-сериозно. В ключовите моменти домакините опитаха да се върнат в играта, но не успяха да направят нещо повече от това да скъсят дистанцията. Пазарджиклии спечелиха категорично срещата и поведоха убедително в серията с 1:0 победи.

Най-резултатен бе Джулио Саби със 17 точки (3 блокади), с 8 точки завърши Тодор Алексиев (1 блокада).