top of page

Хебър гостува на полския Алурон Вирту Варта (Заверче)

Хебър гостува на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) в първия си мач от европейския турнир CEV Challenge Cup Отборът на Хебър пристигна в гр. Домбро̀ва Гурнѝча, Полша, където на 11 декември ще се изправи срещу местния Алурон Вирту Варта (Заверче) в първия си мач от европейския турнир CEV Challenge Cup. Това ще бъде дебют за пазарджиклии в Европа, след като станаха носители на Купата на България за 2019 г. Срещата ще се състои от 18:30 ч. българско време и ще се излъчва по полската телевизия Polsat Sport TV. Алурон Вирту Варта (Заверче) са седми в местната Плуслига с 18 точки (6 успеха, 6 поражения). Миналия сезон тимът завърши на четвъртата позиция в таблицата, след като загуби двубоите за бронзовия медал от Ястжембски (Венгел). Реваншът е на 18 декември от 18:30 часа в пазарджишката зала "Васил Левски". Ако се стигне до решаващ Златен гейм, то той ще се играе на българска земя.